Hyr

MBËSHTET GAZETARINË E PAVARUR

DHE ORIGJINALITETIN E GAZETA SI

LIVE UPDATES

Tymuese dhe flakadanë në protestën e parë pa Berishën te kryeministria. Noka: Nuk e njohim Ramën si Kryeministër. Bardhi: Kullat po pastrojnë paratë e pista. Munguan Meta me Kryemadhin (Video-Foto)

Mesazhi i Berishës në protestë: Lufta kundër nesh u bë që Shqipëria të mos kishte opozitë

‘Protesta, në dorë të qytetarëve’. Blindohet kryeministria, fjalimet e vetme politike nga Bardhi, Noka dhe Berisha

Paloka: Masiviteti, test për ne. Mjafton pjesëmarrja, nuk do përmbysim sot regjimin (Berisha do flasë, pak rëndësi ka forma)

20 shkurti, Basha: Do kërkojmë hapjen e dosjeve të KGB-së dhe UDB-së, të zbulohen emrat e spiunëve

Politike

Shqipëri-Turqi nënshkruajnë disa marrëveshje në Ankara, presidenti Erdogan: Pastroni mbetjet e FETO-s

Gazeta Si - Shqipëria dhe Turqia kanë nënshkruar disa marrëveshje bashkëpunimi në disa fusha gjatë vizitës zyrtare të kryemininstrit Rama dhe disa ministrave në Ankara. Gjatë…

19:25 - 20 Shkurt

Politike

‘Rithemelimi’ asnjë lek, fondin 106 mln për PD e merr Basha. KQZ ndan paratë për partitë që përfitojnë nga buxheti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka ndarë fondet që partitë politike përfitojnë nga buxheti i shtetit në formën e ndihmës financiare vjetore për vitin 2024. PS ka…

14:03 - 20 Shkurt

Politike

Debati për Amnistinë Penale / PS fal edhe protesuesit e Berishës, Alibeaj kundër: Vetëm të Bashës, shkon përtej interesit të opozitës

Nga Gazeta ‘SI’ - Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja tregoi sot në komisionin online të Ligjeve se është parashikuar shtrirja e Amnistisë deri në janar të…

11:56 - 20 Shkurt

Ngjarje

Në janar u dyfishuan aksidentet rrugore dhe viktimat

Nga Gazeta 'SI' - INSTAT raporton se gjatë janarit 2024, në Shqipëri kanë ndodhur 162 aksidente rrugore dhe duke shkaktuar 229 viktima (të plagosur dhe vrarë).…

14:18 - 20 Shkurt

Financa Personale

Gjysma e shqiptarëve nuk bëjnë dot asnjë ditë pushim nga pamundësia financiare

Nga Gazeta 'SI'- Më shumë se gjysma e shqiptarëve nuk kanë bërë asnjë ditë pushim, sipas të dhënave që Eurostat ka publikuar. Ndonëse raporti europian i referohet 2022-shit, të dhënat për Shqipërinë janë të…

11:12 - 20 Shkurt

MBËSHTET GAZETARINË E PAVARUR

DHE ORIGJINALITETIN
E GAZETA SI

Treg

Eksportet vijojnë rënien, u tkurrën me 29% në janar

Nga Gazeta ‘Si’- Edhe në fillim të vitit eksportet kanë vijuar të njëjtën ecuri negative që kishin…

11:20 - 20 Shkurt

Treg

Në dhjetor turistët u rritën me 48%, netë qëndrimet u dyfishuan

Nga Gazeta ‘Si’- Për dhjetorin, numri i turistëve që vizituan Shqipërinë u rrit me rreth 48% krahasuar…

13:01 - 20 Shkurt

Futboll

Interi shpërdoron shumë në ‘San Siro’, në fund thyen Atletikon me golin e Arnautoviç

Gazeta Si – Një gol i sulmuesit austriak 11 minuta para fundit i ka dhuruar suksesin skuadrës…

23:17 - 20 Shkurt

Futboll

Kupa/ Mungon goli në Durrës, Teuta dhe Tirana lënë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit

Gazeta Si – U luajt sot në stadiumin ‘Niko Dovana’ ndeshja mes Teutës dhe Tiranës, e vlefshme…

19:15 - 20 Shkurt

Rend dhe Ligj

Ka ndodhur

20 shkurti, Basha: Do kërkojmë hapjen e dosjeve të KGB-së dhe UDB-së, të zbulohen emrat e spiunëve

Në ditën e rrëzimit të shtatores së diktatorit Enver Hoxha, Forumi për Liri dhe Demokraci pranë Partisë Demokratike, organizoi një aktivitet ku fjalën kryesore e mbajti Lulzim Basha. “20 shkurti është një datë me një domethënie të madhe…

11:14 - 20 Shkurt

Shkencë

Aktivitet sizmik anormal, çfarë po ndodh me vullkanet në Itali

Fusha Flegraeane (e njohur edhe në italisht si Campi Flegrei), është një zonë vullkanike aktive e vendosur në afërsi të Napolit në Itali.…

14:30 - 20 Shkurt

Shendet

Studimi më i madh / Vaksinat e Covid-19 kanë shkaktuar probleme shëndetësore

Vaksinat që mbrojnë nga një infeksion i rëndë, vdekja dhe simptomat e zgjatura të Covid-19 janë të lidhura me rritje të vogla të…

11:35 - 20 Shkurt

Shkencë

Rekord / Zbulohet objekti 500 trilion herë më ndriçues se Dielli

Një kuazar 500 trilion herë më i ndritshëm se dielli është zbuluar nga astronomët të cilët thonë se mund të jetë vendi më…

11:24 - 20 Shkurt

Shendet

Bota duket se nuk ka mësuar asgjë edhe pas 29 milionë vdekjeve

Nga Gazeta 'Si'-Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus , ka fituar imazhin e një zyrtari të disiplinuar të Kombeve të Bashkuara. Ai shfaqet në publik i përmbajtur, si…

12:51 - 20 Shkurt

Irena Beqiraj

Intervista e Ahmetajt / 'Alter egoja’ ose ‘Vetja tjetër’ e Udhëheqësit kundër Udhëheqësit!

Intervista e ish numrit dy të qeverisë, i cili nga vetë Kryeministri është konsideruar bashkëpunëtori më i ngushtë i tij…

Financa Personale

Gjysma e shqiptarëve nuk bëjnë dot asnjë ditë pushim nga pamundësia financiare

Nga Gazeta 'SI'- Më shumë se gjysma e shqiptarëve nuk kanë bërë asnjë ditë pushim, sipas të dhënave që Eurostat ka publikuar. Ndonëse raporti europian i referohet 2022-shit, të dhënat…

11:12 - 20 Shkurt

Analize

The Economist: Spiunët rusë janë kthyer më të rrezikshëm se kurrë

Nga Gazeta ‘Si’ - Është e pazakonshme që drejtuesit e spiunazhit të tallen hapur me rivalët e tyre. Por muajin e kaluar Bill Burns, drejtori i CIA-s, nuk mundi të rezistonte duke vëzhguar se lufta në Ukrainë…

14:15 - 20 Shkurt

Futboll

Erbim Fagu zyrtarisht trajneri i ri i Tiranës, debuton që në ditën e parë të punës

Gazeta Si – Klubi i Tiranës ka zyrtarizuar sot trajnerin e ri. Erbim Fagu, 36 vjeç, ka marrë drejtimin e bardhebluve, pas largimit të Julian Ahmatajt një ditë më parë. Fagu, ish-lojtar i Tiranës dhe disa…

11:27 - 20 Shkurt

Mbape do të reduktojë pagën te Real Madrid, por ka një ‘truk’ në kontratën e francezit

Gazeta Si - Kilian Mbape duhet ta ketë firmosur kontratën e re, që e lidh…

Champions/ Interi pret Atletikon sot në mbrëmje, Inzagi në provën e mikut Simeone

Gazeta Si – Championsi kthehet sot në mbrëmje me dy ndeshje të tjera të fazës…

Futbolli në zi, ndërron jetë Andreas Brehme! Kampion bote me Gjermaninë në 1990-ën

Gazeta Si – Futbolli në zi. Ka ndërruar jetë Andreas Brehme, kampion bote me Gjermaninë…