Hyr
Anija italiane e mbytur në Sarandë Anija italiane e mbytur në Sarandë

Drejtësia

Vrasja e rapsodit dhe mikut të tij në Lezhë, Apeli lë në burg përjetë Aleksandër Përdodën

Gazeta Si - Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin “burgim i përjetshëm” për Aleksandër Përdodën, autorin e vrasjes së dyfishtë të rapsodit Kol Murrani dhe mikut…

15:14 - 1 Shkurt

Rend dhe Ligj

Vrasja e Briken Sanajt, një nga autorët e dyshuar arrestohet në Kosovë

Gazeta Si - Gjelosh Krasniqi, një nga personat e dyshuar si i përfshirë në vrasjen e Briken Sanajt te “Kodra e Diellit” në Tiranë në 30 tetor 2022,…

11:23 - 1 Shkurt

Drejtësia

Shkrirja e Gjykatave të Apelit, Llagami sqaron procedurën si do punohet me hartën e re dhe qytetarët

Gazeta Si - Pesë Gjykatat e Apelit në rrethe nga sot nuk ekzistojnë më dhe ka vetëm 1 Gjykatë Apeli në Tiranë që do të mbulojë të gjithë…

10:12 - 1 Shkurt

Rend dhe Ligj

‘Fijet’ e krimit priten dhe në Elbasan, çmontohen 37 kamera. Nën hetim 10 persona

Gazeta Si - Në Elbasan, policia ka çmontuar këtë të mërkurë 37 kamera të paligjshme në lagje të ndryshme të qytetit. Nga ana tjetër, kanë nisur hetimet për 10 shtetas për vendosjen e këtyre kamerave në kundërshtim me ligjin. Gjatë fazës së dhjetë kombëtare të këtij operacioni policor në Elbasan, në lagjet “5 Maji”, “Sul Paprri”, “Syrja Dylgjeri” dhe “Çlirimi”, u çmontuan…

09:42 - 1 Shkurt

Drejtësia

Nis zbatimi i hartës së re gjyqësore pas shkrirjes së gjykatave në rrethe. Çështjet, në 1 Apel të vetëm në Tiranë

Gazeta Si - Nga kjo e mërkurë hyn në fuqi zbatimi i hartës së re gjyqësore, i miratuar disa muaj…

09:28 - 1 Shkurt

Rend dhe Ligj

Konflikt fizik mes policëve në Tiranë, AMP nis hetim disiplinor ndaj tyre

Gazeta Si - Dy punonjës të policisë në Tiranë janë vënë nën hetim disiplinor, pasi u përfshinë në një konflikt…

14:36 - 31 Janar

Drejtësia

Inceneratori i Tiranës, Kryemadhi dorëzon në SPAK prova të reja: Të ndalohen pagesat për Landfillin e Sharrës

Gazeta Si - E thirrur për të sqaruar akuzat për inceneratorin e Tiranës, Monika Kryemadhi, përveç se ka dorëzuar prova…

10:00 - 31 Janar

Rend dhe Ligj

Video / Ç'montohen 155 kamera ‘spiune’ në lagjet e Tiranës, nën hetim disa emra të njohur të botës së krimit

Gazeta Si - Në aksionin e policisë për çmontimin e kamerave të paligjshme në Tiranë, ku u sekuestruan 155 pajisje…

08:52 - 31 Janar

Drejtësia

Konflikt fizik mes policëve në Tiranë, AMP nis hetim disiplinor ndaj tyre

Gazeta Si - Arben Dervishaj, i arrestuar në dhjetor 2022 për çështjen e inceneratorëve, ka kërkuar sërish zbutje të masës së sigurisë, me pretendimin se ka probleme shëndetësore. Këtë të hënë, GJKKO pranoi kërkesën për caktimin e ekspertëve…

13:31 - 30 Janar

Rend dhe Ligj

Operacioni ‘Fijet’, hiqen dhjetëra kamera të paligjshme në disa zona të Tiranës

Gazeta Si - Pas një jave aksion në disa qytete për çmontimin e kamerave të paligjshme në rrugë, operacioni ka vijuar me Tiranën. Këtë të hënë, oficerë të policisë në kryeqytet, kanë nisur heqjen e dhjetëra kamerave që…

12:13 - 30 Janar

Drejtësia

Shkëlqim Cani në SPAK për privatizimin e një furre buke, por ish-ministri pret të thirret për inceneratorët

Gazeta Si - Ish-ministri i Financave Shkëlqim Cani dëshmoi këtë të hënë dy orë në SPAK për hetimet mbi privatizimin…

10:50 - 30 Janar

Drejtësia

Video/ Vrasësi i dyfishtë në Gramsh mohon akuzat: Vëllai vdiq nga ilaçi në vesh, gruan e gjeta të vdekur

Gazeta Si - Xhevit Sinani, 80-vjeçari nga Gramshi, i cili dyshohet se ka vrarë bashkëshorten dhe të vëllanë me sëpatë,…

10:44 - 30 Janar

Dosje

Një çantë shpine e braktisur me kokainë zbuloi trafikun e drogës drejt Italisë, mes tyre 4 vëllezër shqiptarë

Gazeta Si - Gjithçka filloi nga një çantë shpine e braktisur dhe e zbuluar në buzë të autostradës nga policia.…

10:00 - 31 Janar

Drejtësia

Ndihmoi grupin 'Habilaj', Apeli rrëzon ankimimin e ish-shefit të policisë së Dhërmiut

Gazeta Si - Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi dënimin për ish-shefin e policisë së Dhërmiut, Sokol…

13:42 - 27 Janar