Hyr

Drejtësia

Vdekja e 3-vjeçarit pas ndërhyrjes te klinika e mjekut Roland Xhaxho, mjekët italianë do kryejnë ekspertizën

Gazeta Si - Prokuroria e Tiranës ka pranuar ndihmën e një grupi specialistësh mjeko-ligjorë nga Italia për kryerjen e ekspertizës shkencore për të përcaktuar shkakun e vdekjes së…

12:28 - 23 Prill

Rend dhe Ligj

Dyshohet se shkeli ligjin, pezullohet Shefi i Qarkullimit Rrugor në Lezhë

Gazeta Si - Shefi i Qarkullimit Rrugor në Lezhë Ismet Sula është pezulluar nga detyra me vendim gjykate, pasi në shkelje të ligjit dyshohet se ka favorizuar një…

11:54 - 23 Prill

Drejtësia

Lirohet nga qelia 2 muaj pas arrestimit Armando Sulejmani, anëtari i bandës së Gaxhait

Gazeta Si- Dy muaj pas arrestimit në Durrës, lirohet nga qelia Armando Sulejmani, i cili u kap në një makinë me targa të vjedhura, duke refuzuar edhe urdhrin…

11:48 - 23 Prill

Drejtësia

Inceneratori i Elbasanit, SPAK ankimon vendimin e GJKKO për Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon

Gazeta Si - SPAK ka ankimuar pafajësinë e ish-deputetit socialist Alqi Bllako dhe rënien e akuzës së shpërdorimit të detyrës për ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka në lidhje me aferën e inceneratorit të Elbasanit. Prokuroria e Posaçme ka kërkuar në Apelin e Posaçëm dënimin e Bllakos dhe Kokës njësoj siç është kërkuar në pretencën e organit hetues, përkatësisht 10 vite për ish-ministrin…

11:18 - 23 Prill

Drejtësia

Shkodër, sekuestrohen pasuritë e një të dënuari në Itali për shfrytëzim prostitucioni

Gazeta Si - Prokuroria e Shkodrës ka sekuestruar pasuritë e shtetasit Klodian Ndogaj, i dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni.…

11:38 - 22 Prill

Drejtësia

Hodhën molotov gjatë protestës së opozitës para Bashkisë Tiranë, lirohen 4 të arrestuarit (Video)

Gazeta Si - Lirohen nga qelia 4 të arrestuarit pas protestës së opozitës para Bashkisë së Tiranës, ku u hodhën…

10:45 - 22 Prill

Drejtësia

Ralf Gjoni 4 orë në Spak/ Ish-këshilltari i Ilir Metës: S'jam në hetim. U pyeta për pozitat shtetërore që kam pasur (video)

Gazeta Si - Ralf Gjoni, ish-deputeti i LSI-së dhe ish-këshilltari i ish-presidentit Ilir Meta, ka dalë nga zyra e SPAK…

09:35 - 22 Prill

Drejtësia

E ndërtuar pa dokumente, Prokuroria e Tiranës sekuestron një vilë 2-katëshe në Petrelë

Gazeta Si - Prokuroria e Tiranës ka vendosur nën sekuestro preventive një objekt ndërtimi dy katësh me sipërfaqe 600 metër…

11:36 - 21 Prill

Rend dhe Ligj

Hodhën molotov gjatë protestës së opozitës para Bashkisë Tiranë, lirohen 4 të arrestuarit (Video)

Gazeta Si - Brenda kësaj jave, 16 drejtues mjetesh janë arrestuar dhe mbi 12 mijë gjoba janë vendosur për shkelje të ndryshme të qarkullimit rrugor. Policia e Tiranës ka publikuar bilancin bilancin e një jave, në lidhje me…

09:50 - 21 Prill

Drejtësia

Hodhën molotov gjatë protestës te bashkia e Tiranës, 3 të arrestuar. Në hetim Tedi Blushi dhe Klevis Balliu, 10 në kërkim

Nga Gazeta Si- Policia ka arrestuar tre persona për dhunën dhe hedhjen e shisheve me molotov dje në protestën para bashkisë së kryeqytetit dhe disa të tjerë janë proceduar penalisht, ndër to edhe deputetët Klevis Balliu dhe Tedi…

10:49 - 20 Prill

Drejtësia

Nuk tregojnë vendndodhjen e nipit, burg për gjyshin e 3-vjeçarit të zhdukur dhe kunatin e tij

Gazeta Si - Gjykata e Durrësit ka caktuar masës e sigurisë “arrest me burg” ndaj gjyshit të 3-vjeçarit të zhdukur…

14:10 - 19 Prill

Dosje

Kokaina me ‘çanta diplomatike’, narkotrafikantët shqiptarë korruptuan edhe konsullin amerikano-latin në Belgjikë

Gazeta Si - Rrjetet shqiptare të narkotrafikut në Belgjikë kishin arritur të korruptonin edhe një konsull amerikano-latin, i cili përmes…

12:48 - 19 Prill

Drejtësia

Dyshohet se abuzuan me të riun me aftësi të kufizura, burg vetëm për një nga të akuzuarit

Gazeta Si - Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë këtë të premte për dy të arrestuarit, të cilët…

09:35 - 22 Prill

Drejtësia

Fshehën 5.7 milionë euro me 'Call Center', dënohen me nga 9 vite burg 8 italianë

Gazeta Si - Me nga 9 vite burg ka dënuar Gjykata e Tiranës 8 shtetas italianë, të cilët akuzohen se…

09:27 - 19 Prill