Kuriozitete

Fosili i Antarktikut mund të ketë qenë zogu më i madh fluturues ndonjëherë

12:52 - 29 Tetor

Në vitet 1980, paleontologët në Universitetin e Kalifornisë “Riverside” vizituan ishullin Seymour, pjesë e një zinxhiri ishujsh në Gadishullin Antarktik. Ata sollën një numër fosilesh, përfshirë kockën e këmbës dhe kockën e pjesshme të…

Çfarë arome ka hapësira?

16:46 - 27 Tetor