Sport

Asnjë vend tjetër nuk eksporton kaq shumë lojtarë në Europë. Një industri dhe një krenari për të gjithë, por lidhja me të kaluarën nacionaliste (dhe luftërat) nuk mbaron kurrë. Vendet që eksportojnë më shumë futbollistë janë: Uruguai, Kroacia, Serbia, Portugalia, Belgjika, Argjentina, Franca, Holanda, Gana, Anglia, Spanja,...

15:50 - 22 Prill

Inter për titull, 7 objektivat e mëdhenj në merkato

Me sigurimin e pjesëmarrjes në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm, Interi është duke menduar për merkaton. Këtë vit sesioni i transferimeve pritet të jetë më i nxehtë se kurrë në shtëpinë zikaltër. Pas 9 viteve...

14:38 - 22 Prill

Pa Champions Strakosha mund të largohet nga Lacio

Tomas Strakosha është portieri titullar i Lacios prej dy sezonesh. Gjithmonë gardiani kuqezi është përfolur për një largim të mundshëm nga Lacio, por deri më tani nuk ka pasur asnjë konkretizim. Por kjo verë mund të sjellë...

12:22 - 22 Prill
Foto Galeri

Partizani ndalet nga Kastrioti, Laçi fitore shprese për Europën

Partizani kryesues i Superligës është ndalur në...