Hyr

Euro2024

Mbappe thyen hundën… a rrezikon të humbasë Europianin?

Nga Gazeta 'Si'-Franca fitoi ngushtë ndaj Austrisë me një autogol të shkaktuar nga mbrojtësi Wober. Por nisja e mbarë e Euro 2024 nuk solli gëzim në kampin e “Gjelave”, pasi kapiteni Kylian Mbappé la fushën i larë në gjak dhe me hundën e thyer pas përplasjes me Danso. 25-vjeçari pësoi një goditje të fortë në hundë nga dueli ajror dhe hipoteza paraprake…

09:10 - 18 Qershor

Euro2024

Spalletti, një udhëtim në futbollin e tij europian. Si i përgatit ndeshjet, çfarë thotë dhe ku mund të arrijë me Italinë

Gazeta Si - Italia e Luciano Spallettit është moderne, thuajse me të ardhme, promovon një futboll relacional pa modele fikse,…

13:14 - 17 Qershor

Euro2024

Kombëtarja harron shijen e hidhur që na la Italia, kërkon pikë në ndeshjen e radhës

Nga Gazeta Si - Pas përfundimit të përballjes me Italinë në Dortmund, Kombëtarja shqiptare është rikthyer në kampin e tyre…

12:59 - 17 Qershor

Media

Video/ Ndërhyrje horror, ish-mbrojtësi i Real Madridit i thyen këmbën kundërshtarit

Gazeta Si - Ish-mbrojtësi legjendar i Real Madridit, Marcelo, u bë protagonist i një ndërhyrjeje horror në ndeshjen e Kupës…

Video/ Kristjan Asllani i shënon Interit, ditë e shënuar për mesfushorin kuqezi

Gazeta Si - Interi e kërkon, Kristjan Asllani i shënon në “San Siro”. Mesfushori i Kombëtare shqiptare ka realizuar golin…