Hyr

Para

Bernard Arnault, më i pasuri i Europës nën hetim për pastrim parash të oligarkëve rusë

Prokuroria në Paris po heton kompaninë LVMH, mëmë e Louis Vuitton dhe dhjetëra markave të tjera luksoze. Kreu i kësaj firme, Bernard Arnault akuzohet për pastrim parash në llogari të oligarkut rus Nikolai Sarkisov. Gazeta franceze Le Monde raportoi të…

11:01 - 1 Tetor

Sejko: Shqipëria shënoi një ndër nivelet më të ulëta të inflacionit në rajon (faktorët që ndikuan)

Nga Gazeta ‘Si’-“Shqipëria ka arritur ta dominojë ndikimin e goditjeve…

Euro mbyll javën në rënie, tregtohet me 106 lekë

Nga Gazeta ‘Si’-Euro nuk arrin ta marrë veten dhe të…

Lapsus i qëllimshëm?!-Zero tatim për fitimet e kumarxhinjëve

Nga Gazeta ‘SI’ - Një ‘lapsus’ në draftet e ministrisë…

Ekonomia e Shqipërisë u rrit me 3% në tremujorin e dytë nga ndërtimi dhe tregu imobiliar

Nga Gazeta ‘SI’-  Ekonomia e Shqipërisë u rrit me 3.23%…

Çfarë duhet të bëjë qeveria që të ‘shpëtojë’ vajin e ullirit

Nga Gazeta ‘Si’-Shitja rifuxho dhe pa emër e vajit shqiptar…

REGJISTROHU PËR ARTIKULLIN

SIGN UP

Sa e vrau kursin e këmbimit suficiti i 'ëmbël' për qeverinë?

Nga Gisela Troplini - Kryerja e investimeve publike në Shqipëri brenda afatit të parashikuar, do të ndikonte në stabilizimin e…

Pasuria globale e familjeve bie për herë të parë që nga kriza financiare e vitit 2008

Pasuria globale e familjeve, ra vitin e kaluar për herë të parë, që nga kriza financiare e 2008-ës pasi inflacioni…

Mori subvencion nga shteti 72 mijë lekë, por humbi 167 mijë për një vit, tabela e shpenzimeve të një fermeri për një vit

Deputeti i PD-së, Lefter Gështenja, duke publikuar faturat e shpenzimeve të  një fermeri në Fushë- Studen të Librazhdit tregon se…

Zhvlerësimi i euros / Bien përsëri kursimet në valutë, nga maji në qershor u rritën ato në lekë

Nga Gazeta ‘SI’ - Stoku total i depozitave vazhdoi rënien edhe gjatë muajit qershor, duke arritur në 1.24 trilion. Nga…

Më shumë për ju