Hyr
Anija italiane e mbytur në Sarandë Anija italiane e mbytur në Sarandë

Jete & Stil

Ekspertja e gjuhës së trupit tregon 3 shenjat kryesore të sjelljeve ‘agresive pasive’ dhe ‘fëminore’

Nga Erica Dhawan* - Të gjithëve na është dashur të përballemi me agresivitetin pasiv në një moment. Shefi mund të…

14:18 - 27 Shtator

Ushqim

Studimi: BE shpërdoron më shumë ushqim sesa importon

Bashkimi Europian shpenzon më shumë ushqim sesa importon, ka zbuluar një studim i ri. Sipas një raporti të grupit mjedisor…

14:25 - 26 Shtator

Vende dhe Udhetime

Një ishull italian po paguan nga 15.000 euro që njerëzit të shkojnë të jetojnë atje

Për këdo që ka ëndërruar të jetojë në Itali, tani kanë një mundësi më shumë. Madje mund të paguhen për…

13:10 - 26 Shtator

Ushqim

Mos vallë nuk duhet të hamë kurrë më ëmbëlsira?!

Ushqimi ndikon mikrobiomën në zorrën e trashë e kështu edhe shëndetin tonë. Eksperimentet me minj tregojnë se sheqeri vret baktere…

11:31 - 26 Shtator

Teknologji

Galeri