Responsive image
Analize

Pushtimi i Turqisë në Sirinë veriore muajin e kaluar bëri që Ankaraja të akuzohej për krime lufte ndaj kurdëve, aleatëve më të vyer të SHBA-së në luftën kundër Shtetit Islamik. Ajo provokoi zemërim të jashtëzakonshëm në...

-

Follow Si ne Twitter
Responsive image
Analize

Mentor Kasa - Kur Kuvendi votoi Elsa Toskën dhe Fiona Papajorgjin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese, e mori si të mirëqënë anëtare të po kësaj gjykate Arta Vorpsin. Por, për Presidentin Ilir Meta Këshilli i Emërimeve në...

-

Follow Si ne Twitter
Responsive image
Mendim

Fakti që ndodhej në Samitin e Paqes në Paris, nuk e ka ndaluar Ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov të krahasonte Krimenë me Kosovën. Ai ka folur në këtë forum për pavarësinë e Kosovës, duke e cilësuar...

-

Follow Si ne Twitter