Sport

Kina fiton betejën me koronavirusin, mijëra vrapues në maratonë (video)

Pas emergjencës koronavirus që gjunjëzoi vendin, Kina gradualisht po kthehet në normalitet dhe kjo … duke vrapuar.

Në Chengdu, kryeqyteti i provincës së Sichuan, u zhvillua Panda Marathon, edhe pse në version të reduktuar: mijëra vrapues (të cilëve i është matur temperatura dhe u furnizuan me maska), më pak se 20 mijë vrapues në një ditë normale, përfunduan 6km e itinerarit duke i dhënë një injeksion besimi Kinës dhe gjithë botës.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë