Futboll

Champions League, natë “yjesh” në orën 20:45, përballen Bayern Munich- Real Madrid

Mbrëmjen e së mërkurës në orën 20:45 arbitri holandez, Bjorn Kuipers do të hapë siparin e përballjes së dytë gjysmëfinale të Champions League, Bayern Munich- Real Madrid në stadiumin gjerman “Alianz Arena”.

Gjermanët e trajnerit Heynckes do të përpiqen të hakmerren ndaj spanjollëve të Cristiano Ronaldo për eleminimin gjatë cerekfinaleve në sezonin e kaluar të Champions.

Dy superfuqitë e futbollit evropian përballen sonte për të 25 herë, në ndeshje të luajtura kryesisht në garat e UEFA-s.

Dy ekipet kanë nga 11 fitore secila dhe dy barazime, ku 36 gola janë shënuar nga gjermanët e Byern Munich dhe 37 nga spanjollët e Real Madrid.   

Real Madrid do të luftojë për të marrë trofeun e tretë radhazi të Champions League. Spanjollët luajnë gjysmëfinalen e tetë radhazi në Champions, ndërsa gjermanët të shtatën. Real synon të marrë fitorën e parë në këtë sezon futbollistik, nga ana tjetër Bayern synon të marrë trofeun e tretë te sezoni, pasi u shpall Kampion i Gjermanisë dhe më 19 maj është favorit për të fituar ndaj Eintracht Frankfurt për trofeun e Kupës së vendit tij.

Kapiteni i spanjollëve, CR. Ronaldo ka golavarazhin më të mirë të këtij kompeticioni të Champions League me 15 gola dhe ndiqet nga dy lojtarët e Liverpool, Salah dhe Fimino me nga 10 gola. 

3 Most Common Fraudulent Drugs


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë