Politike

Video/ Alibeaj: Berisha orkestroi sulm kriminal mbi PD

Ndërsa ish-kryeministri Sali Berisha po e akuzonte Lulzim Bashën nga dyert e organit të akuzës se ishte ai që ushtroi dhunë mbi demokratët më 8 janar, nënkryetari i PD-së, Enkelejd Alibeaj, komentoi në Facebook se ishte Berisha që orkestroi dhunën.  

“Demokratët, shqiptarët dhe bota mbarë e pa se si Sali Berisha orkestroi dhe udhëhoqi një sulm kriminal mbi Partinë Demokratike për ta shndërruar atë në një bunker për hallin e tij personal.

Ky sulm i turpshëm do të mbahet mend si dita e tij e fundit në politikë dhe si fillimi i një kapitulli të ri për Partinë Demokratike, të çliruar nga hijet e të shkuarës, nga dhuna dhe mentaliteti komunist!”, shkruan Alibeaj në Facebook duke e shoqëruar edhe me një video.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë