Lajme

U arrestua se përhapi panik për lajme të rreme, lirohet Xhuliana Aliaj

Gjykata e Durrësit ka vënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për 25-vjeçaren Xhuliana Aliaj, e cila u arrestua se përhapi panik për lajme të rreme.
Lirimi i saj është kërkuar nga prokurori Madrid Kullolli dhe është pranuar nga gjykata.
Ajo u arrestua pesë ditë më parë dhe akuzohet për përhapje të informatave të rreme që përhapin panik.
Policia në momentin e arrestimit bëri me dije se 25-vjeçarja kishte postuar në faqen e saj të “Facebook” shkrime me përmbajtje të rreme dhe jo të vërteta, duke kryer kështu përhapje të panikut nëpërmjet efekteve të këtyre lajmeve.


Copyright © Gazeta “Si”

Të gjitha të drejtat e këtij materiali janë pronë ekskluzive dhe e patjetërsueshme e Gazetës “Si”, sipas Ligjit Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e tjera të lidhura me to”. Ndalohet kategorikisht kopjimi, publikimi, shpërndarja, tjetërsimi etj, pa autorizimin e Gazetës “Si”, në të kundërt çdo shkelës do mbajë përgjegjësi sipas nenit 179 të Ligjit 35/2016.

Më Shumë