Lajme

Shqiptarët nën prangat e oficerëve britanikë

Tre shqiptarë janë kapur me 500 mijë paund kokainë në Londër dhe kanë sulmuar edhe oficerët e policisë. Policia iu gjeti atyre edhe karta identiteti false në banesën e tyre.
Mediat britanike bëjnë me dije se personat Denis MArkeci, 29 vjeç Endri Cena 26 vjeç dhe Dorian Zili, 25 vjeç janë nën akuzën “Posedim të drogës” , “Sulm ndaj oficerëve” dhe “Falsifikim të kartave të identitetit”.
Të tre djemtë u dërguan në paraburgim, ndërsa në gjykatë do të paraqiten në janar të vitit të ardhshëm.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë