Lajme

Shkarkimi i prokurorit Kulluri, Salianji: U keqpërdor nga Rama dhe Xhafaj

Pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra prokurorin e çështjes “Babale”, Përparim Kulluri, ka ardhur reagimi i parë nga Partia Demokratike.
Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji, shkruan në një postim në rrjetet sociale se ky prokuror u keqpërdor nga Rama dhe Xhafaj, për të shpëtuar vëllain e ish-ministrit të Brendshëm.
“Përparim Kulluri është rasti i radhës që tregon sesi pushteti i Edi Ramës i keqpërdor prokurorët kundër opozitës dhe pastaj i flak jashtë sistemit me vetting. Njësoj si kolegu i tij, Gent Osmani, edhe Përparim Kulluri u keqpërdor nga Rama dhe Xhafaj për të shpëtuar Agron Xhafaj nga akuza e trafikut të drogës dhe për të ngritur akuzë kundër denoncuesve, opozitës, medias dhe bashkëpunëtorit të drejtësisë dhe medias për të denoncuar trafikun e drogës nga vëllai i ministrit të Brendshëm. Kushdo që bën pazar me pushtetin kundër ligjit, do te mbajë përgjegjësi! Ne nuk harrojmë!”, shkruan Salianji.

https://www.facebook.com/salianjiervin/posts/2618554938166966?__xts__[0]=68.ARDh1oeJxlbkY6laYoYT9v9FWXoHULj7aIM-kU0duc9RTUZ17_KTHi2va6dT6Yz3w-tJ7omSJ8xmygxgFq5KcVczCtOEyeCnzLH7JiyJOTaL0ch0xWF4CO4-iGS21kGyeP5k_x0q8bueTMy86IyU926lmMuHzV_8u98iUZqhKgZF7fbmnSDFGM9p5OOQIn7wHkoGakrvVk8rWf8LaFiXyN0XbWS5OwrE_cnkiG3EryX4gAxJznZdlhUaZSZPjYzEes40sAt1oNqM7tsUNoywRXDHtcQD1b0NE3_o9cPfgzrmI0jWAeU3DecIo94iANEPj0v5wpK2DQoFHjYO4SOrWg&__tn__=-R

Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë