Rend dhe Ligj

Sekuestrohen 16 kg kanabis në Skrapar, 2 të arrestuar

Policia e Skraparit ka goditur një rast të kultivimit, prodhimit dhe shitjes të bimëve narkotike dhe ka arrestuar dy shtetas.
Në pranga janë vënë shtetasit V.H., 35 vjeç dhe S.B., 31 vjeç, të dy banues në Rehovë, Skraprar.

Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit V.H, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 16 kg lëndë narkotike cannabis sativa e përpunuar.

Gjithashtu këta shtetas ishin shpallur në kërkim policor, pasi dyshohet të jenë autorë të bimëve narkotike cannabis sativa të gjetura më parë në afërsi të banesave të tyre.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë