Politike

Salianji rrëzon Alibeajn: Grupi i PD s’ka qëndrim për Presidentin

Nënkryetari i grupit parlamentar i PD-së, Ervin Salianji, tha të premten se grupi i deputetëve nuk ka një vendim të dakordësuar për Presidentin, ndryshe nga sa paraqiti Alibeaj përmes një dokumenti drejtuar partive parlamentare.  

 “Grupi parlamentar i Partisë Demokratike nuk ka një vendim të dakortësuar për kriteret apo mënyrën se si duhet të zhvillohet proçesi i negociatave! 

Deputetë të pranishëm në takimin e kaluar më konfirmojnë që në atë takim shumica e të pranishmëve e ka rrëzuar kriterin që Presideni i Republikës nuk duhet të jetë politik!

Gjithë opozita ka një pikë përbashkuese: PSSh nuk ka legjitimitetin për ta zgjedhur Presidentin e vetme, për këtë arsye i takon Partisë Demokratike dhe grupit të saj parlamentar të thërrasë në mbledhje të përbashkët gjithë deputetet opozitarë për të dakortësuar qëndrimin për kriteret por dhe personalitetet që mund të gjejnë konsensus të gjerë!”, shkruan Salianji në Facebook.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë