Lajme

Policia: Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit në Thumanë

Në një kohë që pasgoditjet vazhdojnë, policia njofton se po vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit, për gjetjen dhe nxjerrjen e personave që kanë mbetur nën rrënoja në Thumanë si pasojë e tërmetit.
Policia thotë se operacionet nga Renea, FNSH, forcat e ushtrisë, zjarrëfikëset, emergjencat civile dhe ekipet e shpëtimit të ardhura nga gjithë rajoni.
Ndërkohë, punonjësit e FNSH-së dhe të Policisë së Krujës janë të angazhuar në ndihmë të ekipeve të emergjencave, në qendrën ku janë ngritur çadrat.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë