Lajme

Përsëri tërmet me magnitudë 5.6, lëkundje në Tiranë e Durrës

Në orn 15.45 janë regjistruar lëkundje të  tjera në qytetet Tiranë dhe Durrës. Sipas IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.6, me epiqendër përsëri në Detin Adriatik.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, ndërkohë operacionet e kërkim-shpëtimit kanë ndërprerë punën për pak momente në qytetin e Durrësit dhe Tiranës. Në fotot e mëposhtme duken qytetarë që kanë lënë sërish banesat e tyre dhe kane dalë jashtë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë