Politike

PD e Bashës: Distancohemi nga dhuna Bardhi-Berisha

Deputeti i PD-së zyrtare Arbi Agalliu ka reaguar për kaosin e krijuar në Kuvend nga shumica e kolegëve të tij.    

“Sot në parlamentin e Shqipërisë nuk u kuptua kush e ndizte flakën e kush e fikte flakën.

 Në të vërtetë, shqiptarët tashmë e kanë kuptuar qartë se vetë e ndezin e vet e fikin, sepse disa kanë halle e probleme personale me drejtësinë, sidomos me SPAK-un, e disa të tjerë përfitojnë për të kaluar në vetëm 10 minuta dhe pa asnjë diskutim, projekt buxhetin për vitin 2024.

Janë rreth 7 miliard euro të cilat janë parashikuar të shpenzohen në 2024.

Asnjë hapësirë e lejuar në seancë plenare dhe në komisione parlamentare për të diskutuar lidhur me këto shpenzime. Arsyeja është e qartë se kush e pengon dhe se kush i jep oksigjen kujt. Një skenar i përbashkët bllokimi.

Partia Demokratike, distancohet fort nga dhuna dhe bojkoti.

Partia Demokratike vijon në shërbim të qytetarëve, jo vetëm me dorëzimin e amendamenteve por edhe me denoncimin çdo ditë të këtij buxheti klientelist”, tha Arbi Agalliu


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë