Politike

Meta në Shkodër: Nuk i druhem arrestimit nga SPAK

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, u ndal këtë të martë në qytetin e Shkodrës, ku deklaroi se përpara Konventës që do të mbahet më 27 prill nuk pret asnjë befasi, përfshirë edhe SPAK-un. Ai shtoi se, nuk i druhet arrestimit nga SPAK, ndërsa vijoi akuzat ndaj kreut të këtij institucioni, Altin Dumani.

Nga Shkodra Meta pati edhe një mesazh për ndërkombëtarët, të cilët sipas tij i janë kundërvënë pas akuzave të tij ndaj Prokurorisë së Posaçme.

Sa i takon zgjedhjeve të ardhshme parlamentare Meta tha se është gati të bëjë koalicion me Sali Berishën, ndonëse ky i fundit është shpallur “non grata” nga SHBA-të dhe që prej dhjetorit të vitit të shkuar ndodhet nën masën “arrest shtëpie”.


Copyright © Gazeta “Si”


Lajme të lidhura

Më Shumë