Futboll

Humbi ndjenjat në fushë, mbrojtësi i Anglisë i qetëson të gjithë  

Frikë e madhe gjatë ndeshjes Angli-Spanjë për mbrojtësin Luk Shou. Për fat të mirë, mbeti vetëm frikë. Mbrojtësi i Anglisë, pas një  përplasjeje të fortë me Dani Karvahal, ra pa ndjenja në fushë, duke krijuar momente paniku në stadiumin “Wembley”. E menjëhershme ishte ndërhyrja e stafit mjekësor, që i dha ndihmën e parë lojtarit. Një ditë pas ndeshjes, vetë Shou ka dashur t’i qetësojë të gjithë me një mesazh në Tuiter, ku shkruante: “Ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen. Jam mirë dhe jam në duar të sigurta. Jam një luftëtar dhe do të kthehem shpejt”.

Episodi i frikshëm ndodhi në minutën e 47-të të ndeshjes Angli-Spanjë. Mbrojtësi i Mançester Junajtid humbi ndjenjat dhe ndërhyrja e shpejtë e stafit mjekësor bëri që ai të vinte në vete.

Luk Shou i shtrirë në fushë, pas përplasjes me Karvahal të Spanjës 

Pasi përfundoi ndeshja, trajneri i Anglisë, Southgejt, ka siguruar se lojtari e kishte kaluar momentin e vështirë: “Shou është në dhomat e zhveshjes dhe po flet me shokët e skuadrës. Do të vlerësojmë gjendjen e tij me kalimin e orëve”, – tha Southgejt. Edhe Federata angleze ka njoftuar se gjendja e futbollistit është e mirë: “Ljuk është i vetëdijshëm dhe është nën kontrollin e mjekëve të stafit tonë. Ka bërë radiografinë dhe do ta kalojë natën në spital për siguri”.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë