Lajme

Grabitet makina e blinduar në Kashar, dyshohet për 30 mln lekë

Një grabitje ka ndodhur këtë mesditë në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se është grabitur me forcë një makinë e “Security Spartan”, në dalje të Megateg-ut. Sipas vlerësimeve paraprake, dyshohet se janë grabitur 30 milionë lekë.

“Rreth orës 12:40, në afërsi të Qafë Kasharit, persona të paidentifikuar kanë marrë me forcë një automjet në pronësi të një firme private Security dhe me pas automjetin e kanë braktisur në rrugën dytësore të autostradës Tiranë-Durrës. Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijojnë kontrollet dhe krehjen e zonën ku u gjet mjeti i braktisur me qëllim kapjen e autorëve. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po kryen veprimet për administrimin e çdo prove të vlefshme që do t’i shërbejë hetimit për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e ngjarjes”, njofton policia.

Në momentin e grabitjes, në makinë ka qenë një punonjës i Security dhe një i Megateg. Makina është gjetur e braktisur në rrugën dytësore, disa kilometra larg “Megategut”.

Më Shumë