Ka ndodhur

Derbi Tirana-Partizani, nxit tifozët për trazira në Elbasan

Në Elbasan, kanë mbetur të lënduar dy persona për shkak të trazirave në qytet.
Ngjarja e ndodhur është pasojë e ndeshjes së Partizanit dhe Tiranës, ku tifozët janë treguar agresiv dhe kanë krijuar trazira në qytet.
Burimet zyrtare tregojnë se tifozët i kanë vënë flakën një automjeti dhe kanë shkatërruar një lokal.
Sipas të dhënave paraprake janë idenrifikuar përgjrgjësit e sulmeve dhe në terren gjenden forca të shumta të policisë.


Copyright © Gazeta “Si”Lajme të lidhura


Më Shumë