Lajme

Ambasada Amerikane: Aplikoni për kreun e BKH

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ambasada Amerikane ka deklaruar se çdo person që dëshiron të kandidojë për postin e kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit, të vëhet pjesë e garës duke plotësuar kriteret e përcaktuara.

Kjo deklaratë vjen në një kohë që drejtësia në vendin tonë është në qendër të vëmendjes.

“Integritet, përvojë profesionale dhe aftësi udhëheqëse. Çdo person që plotëson kriteret minimale të përcaktuara nga ligji i SPAK, mund të aplikojë për këtë pozicion. Bëni përpara dhe aplikoni tani! Kjo është mundësia juaj për të shkruar historinë,” shkruhet më tej në deklaratë.

🇦🇱️ │ E dini se çfarë ju nevojitet për të aplikuar për pozicionin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit?…

Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Freitag, 24. Januar 2020
 

Më Shumë