Politike

Zgjedhjet e 14 majit / Rama takim me Glover  

Shefja e misionit të Vëzhguesve të ODIHR, Audrey Glover zhvilloi një takim të enjten në mëngjes me kryeministrin Edi Rama, njëherësh kreu i PS.

Takimi u zhvillua në selinë e PS-së dhe u fokusua te procesi i zgjedhjeve të 14 majit.

Raporti paraprak i OSBE-ODIHR një ditë pas zgjedhjeve konkludoi në disa gjetje, ndërsa nuk dhanë nje qëndrim të prerë nëse ato mund të konsideroheshin zgjedhje të lira dhe të ndershme.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë