Ka ndodhur

Vritet me armë zjarri një 31-vjeçar në Vlorë

Policia e Vlorës ka reaguar në lidhje me vrasjen që ndodhi këtë të mërkurë në Vlorë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 14:20, në lagjen “Bashkimi”, në afërsi të Gjykatës së Apelit.

Policia thotë se bëhet fjalë për 31-vjeçarin Tauland Gjikaj. Sipas policisë, i riu ka ndërruar jetë në Spitalin e Vlorës si pasojë e plagëve të marra.

Policia ka arritur të arrestojë autorin, ndërsa po përpiqej të largohej nga vendi i ngjarjes.

“Më datë 03.03.2021, rreth orës 14:20, në lagjen ‘Bashkimi’, në afërsi të Gjykatës së Apelit, Vlorë, është qëlluar me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta shtetasi T.Gj., 31 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në Spitalin e Vlorës”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia thotë se grupi hetimor po vijon punën për sekuestrimin e çdo prove materiale që do t’i shërbejë zbardhjes së ngjarjes dhe identifikimit të autorit/ve.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë