Lajme

Vrasja në ish-Bllok, policia zbardh ngjarjen

Policia jep informacione zyrtare lidhur me ngjarjen e rëndë që terrorizoi zonën e  ish-Bllokut mbrëmjen e kaluar ku mbeti i vrarë një person dhe u plagosën tre të tjerë. U plagosën me armë zjarri shtetasit Ervis Martinaj, 36 vjeç dhe Eljon Hato, 28 vjeç, si dhe mbeti i vrarë shtetasi Fabiol Gaxha, 28 vjeç.

Janë arrestuar në flagrancë dy të plagosurit dhe janë shpallur në kërkim tre të tjerë.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale armë zjarri “Glock”, gëzhoja, shumë në euro, automjete e aparate celular.

Grupi i posaçëm hetimor i përbërë nga Specialistë të Taks Forcës Qendrore, Specialistë të Policisë së Shtetit, Specialistë të Hetimit të Krimeve ndaj jetës dhe pronës në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, nën drejtimin e një grupi Prokurorësh të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– Ervis Martinaj, 36 vjeç, banues në Tiranë

– Eljon Hato, 28 vjeç, banues në Shkodër

Si dhe u shpallën në kërkim shtetasit:

– Ervin Mata, 31 vjeç, banues në Tiranë

– Fabio Allushi, 42 vjeç, banues në Tiranë

– Mevjol Bilo., 41 vjeç, banues në Tiranë

Këta shtetas mbrëmjen e djeshme në rrugën “Ibrahim Rugova”, janë konfliktuar në ambientet e brendshme të një lokali, duke qëlluar me armë zjarri në drejtim të njëri-tjetrit, ku si pasojë e të shtënave mbeti i vrarë shtetasi Fabiol Gaxha dhe u plagosën shtetasit Ervis Martinaj dhe Elion Hato. 

Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

– armë zjarri tip “Glock”

– 11 gëzhoja

– 10 000 euro

– tre automjete

– aparate celular


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë