Lajme

Vlorë, digjen rëndë dy punonjës të OSHEE-së

Dy punonjës të OSHEE-së në qytetin e Vlorës kanë marrë dëmtime të rënda gjatë punës.

Gjatë kohës që punonin për riparimin e një defekti në një nënstacion të qytetit bregdetar, kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Pakujdesia dhe ngritja e thikave për lidhjen e energjisë ndërkohë që këta dy punonjës ishin duke riparuar defektin, u ka shkaktuar djegie të shumta në të gjithë trupin.

Punonjësit janë transportuar menjëherë në Repartin e djegie-plastikës në QSUT në Tiranë ku po marrin ndihmën e parë.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë