Lajme

Vllaznia e femrave e nis mbarë në Champions, fiton me ekipin irlandez

Ka nisur shumë mirë faza eliminatore në Chmapions League për Vllazninë e femrave. Ekipi kampion i Shqipërisë arriti të marrë një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e parë përballë Wexford Youths në shifrat 1-3.

Ndeshja luhej në Irlandë dhe ekipi shqiptar bëri një paraqitje shumë të mirë, duke marrë tre pikët dhe tashmë është në vendin e parë në grup.

Kjo fitore kishte një shije shumë të bukur për vajzat kuqeblu, pasi përveç faktit që sfida hapëse, por edhe sepse u arrit me përmbysje. Golat për ekipin shqiptar u shënuan nga Amanda Doylet në minutat 30 dhe 40’ dhe goli i tretë e sigurisë u shënua nga Megi Doci në minutën e 42, teka më herët vendaset shënuan në minutën e 18’.

Vllaznia është në grup edhe me lituanezet e Gintra dhe maltezet e Birkirkara. Pas fitores së parë për ekipin shkodran objektivi mbetet një nga dy vendet e para të grupit për të kaluar në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve për femra.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë