Politike

Video/ Kryeministri malazez pa vaksinë e PCR, kthehet në kufi të Shqipërisë. Reagon Endri Fuga

Kryeministri malazez nuk mundi të kalonte kufirin tokësor për në Shqipëri pasi nuk plotësonte kushtet e lëvizjes, certifikatën e vaksinës ose testin PCR. Të paktën kështu ka bërë të ditur gazetari malazez, Aleksandar Brezar, i cili ka postuar një video në llogarinë e tij në Twitter, ku shihen makina qeveritare që kthehen mbrapsht në kufi.

“Kryeministri malazez Zdravko Krivokapiç me sa duket u kthye në kufirin shqiptar për të mos pasur një test të vlefshëm PCR ose një pasaportë vaksinimi, gjë që mund ta ndalojë atë të marrë pjesë në drekën e Ballkanit Perëndimor me kancelaren gjermane Angela Merkel. E turpshme!”, shkroi ai në Twitter.

Krivokapiç mbërriti në Tiranë pas nisjes me avion nga aeroporti Golubovci në Podgoricë. Ai mori pjesë në një takim mes kryeministrave të Ballkanit Perëndimor dhe kancelares gjermane Angela Merkel.

Mbi këtë lajm ka reaguar edhe Këshilltari për Komunikim i Kryeminiatrit Rama, Endri Fuga, duke ironizuar me një nënshkrim mbi video: "Çudi se KM i Malit të Zi ka udhëtuar me avion drejt Rinasit sot."


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë