Politike

Video/Basha: Koha që qeveria të kujdeset për njerëzit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e filloi ditën me një video të postuar në Facebook, ku thotë se ka ardhur koha për një qeveri që mendon për njerëzit.    

“Ndërkohë që vendi është nën ujë, mijëra familje po kalojnë dimrin e dytë në çadra, shqiptarët janë pa asnjë ndihmë përballë krizës ekonomike dhe shëndetësore, ministrat e Ramës shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë në Dubai.

Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit, dhe jo këtë që e ka mendjen vetëm për veten e saj”, shkruan Basha në Facebook.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë