Vende dhe Udhetime

Vende që duhen vizituar një herë në jetë


Planeti ynë është aq i bukur dhe ka aq shumë vende që mund të vizitohen për aventura të paharrueshme.
Këtu keni disa nga vendet që mund t’i vizitoni, kurdo që pandemia të mbarojë.
Kopshtet e mrekullueshëm të Japonisë në sezonet përkatëse.


Mënyra antike e ndërtuar nga Inkët 600 vjet më parë fillimisht zhytet në xhungël, pastaj ngjitet lart në male dhe në fund udhëtarët i pret një mrekulli e vërtetë: ‘The City In The Sky’, qyteti i shenjtë i Perandorisë Inca, Machu Picchu


Mund të shkoni në Kenia dhe të ushqeni një gjirafë.


Shikoni liqenin e kristaltë të pastër akullnajor Moraine në malet e Kanadasë.


Mund të shkoni në Kinë dhe të admironi lojrat që bëjnë ngjyrat në fushat e qytetit Yuanyang.

Në Hawai mund të ngjisësh rrugën për në parajsë.

Dëgjoni jehonën në shpellat e akullit në Islandë.

Eksploroni lagunat e qeta blu të ishujve Fixhi.

Notoni në ‘pishinën e Djallit’ më të rrezikshme në botë, e vendosur mbi një humnerë në buzë të Ujëvarave të Victoria-s.


Mund të vizitoni “shtëpinë e zotave” në  Kamboxhia.

Ecni në Urën e pabesueshme ‘Bastei’ në Zvicër.

Dëgjoni tingullin qetësues të Ujëvarave në Kroaci.

Zbuloni misterin e gurëve që nuk bien.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë