Lajme

“Unaza e Re”, lirohen 10 të arrestuarit, mes tyre dhe Klevis Balliu

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për 10 të arrestuarit e “Unazës së Re”. Mes të arrestuarve ishte dhe ish-deputeti Klevis Balliu. Ata u arrestuan tri ditë më parë, pasi bllokuan rrugën te “Unaza e Re”, pasi kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre.
Ndërkohë, Prokuroria më herët ka kërkuar “arrest me burg” për 10 të arrestuarit pas protestës së të dielës në zonën e “Unazës së Re” në kryeqytet.
10 të arrestuarit ishin:
Rruzhdi Maqinaj
Safet Maksuti
Benard Nezha
Kujtim Ylli
Bajram Noka
Agron Thaçi
Artan Muçmata
Klevis Balliu
Dritan Noku
Andi Sharra


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë