Lajme

U kërcënua me jetë, merret në mbrojtje Rudina Hajdari

Garda ka marrë në mbrojtje kryetaren e Grupit Demokrat, Rudina Hajdari.
Vendimi për t’u marrë në mbrojtje nga Garda e Republikës ka ardhur pas denoncimit që ajo vetë bëri në parlament si dhe kërkesës që i kishte drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit se ishte kërcënuar.
“Zoti kryetar, ju kam dërguar një shkresë në lidhje me kërkesës që të siguroni ambientet e Kuvendit dhe të kryesisë së Kuvendit, nuk mund të ndodhë që një femër të kërcënohet, kam pasur raste në zyrën time ku persona më kanë kërcënuar. Ju lutem merrni masa se përpara se të kemi ndonjë një viktimë në Parlament”, do të shprehej Rudina Hajdari në seancën parlamentare të së hënës.
Hajdari iu referua ngjarjeve brenda grupit të saj, ku ka pasur përplasje të forta në lidhje me zhvillimet brenda grupit, ku ka akuzuar deputetin Korab Lita se së bashku me deputetët e tjerë kanë kërcënuar për firmat e marra për ndryshimet brenda drejtuesve.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë