Lajme

U arrestua si pjesë e grupit “Bajri”, shpallet i pafajshëm ish-trajneri Armir Grima

Gjykata e Shkodrës ka dhënë vendimin, duke i shpallur të pafajshëm ish-trajnerin e kombëtares së femrave Armir Grima, ish-boksierin e Vllaznisë, Nelson Hysa dhe ish-portierin e Vllaznisë B, Fabjol Rexhepi.
Këta shtetas dyshoheshin si të përfshirë në grupin kriminal “Bajri”, por sot gjykata vendosi në favor të tyre.
Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka dhënë pafajësinë për tre të arrestuarit, ndërkohë që në gusht të këtij viti, çështja u transferua nga Krimet e Rënda te Gjykata e Shkalles së Parë në Shkodër për moskompetencë.
Këta tre persona u arrestuan në kuadër të operacionit “Volvo 4”, si anëtarë të grupit “Bajri”, të dyshuar se ishte përfshirë në trukimin e ndeshjes së Kategorisë së Parë mes Vllaznisë B dhe skuadrës së Tërbunit të Pukës.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë