Trend

Trendet e reja të bukurisë që pushtuan instagramin gjatë javës

Gjatë javës që kaloi, arti i syve ishte kudo në instagram. Dyshja e serialit “Euphoria”, Barbie Ferreira dhe Alexa Demie shkëlqyen me një makeup të ngjashëm, vetulla të plota, një hije sysh në ngjyrë çokollate dhe buzë mjaft të theksuara. Ndërsa për artisten e makeup-it Fara Homidi, look-u i syve shumëngjyrësh me shkëlqim që provoi mbi modelen Sara Grace Wallerstedt ishte perfekt për Javën e Modës në Milano. Dhe për Salem Mitchell, peneli i syve në ngjyrë portokalli neon ishte me të vërtetë i guximshëm.

Disa muza instagrami kishin zgjedhur të përdornin kudo ngjyrën rozë. Modelja Imani Randolph kishte zgjedhur të lyente sipërfaqen e syve deri tek faqet me një rozë të shndërritshme. Sydney SWeeney dukej fantastike me hijen e syve ngjyrë rozë me xixa, të cilën e kishte kombinuar me një shkëlqyes buzësh në ngjyrë pjeshke, ndërsa Rihanna e çoi rozën e ndezur në një tjetër nivel duke e përdorur atë tek sytë, faqet dhe buzët.

Dhe në fund, për të provuar se gjërat më të mira vijnë në shumës, modeli Adonis Bosso postoi një foto me djalin e tij të vogël, ndërsa Adut Akech postoi një foto me të motrën ku kishin pozuar me të njëjtin model flokësh dhe të njëjtën ngjyrë thonjsh.

https://www.instagram.com/p/B2pCxgiHGqE/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2rhP32Al_C/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2113Frgmhr/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2xAN68g7tR/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2xBP3CAxrV/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B22cdxVl5zD/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2wWA7oF_e9/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2vblJhnz_k/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2xJqvDpEiM/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2y1OZxBOWe/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/B2rZ8v3noDz/?utm_source=ig_web_copy_link

Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë