Trend

Trendet e çmendura të bukurisë në Instagram

Instagrami është si një libër me receta për femrat që dëshirojnë të duken më tërheqëse. Dhe sigurisht blogeret e bukurisë japin kontributin e veçantë në këtë pjesë.

Ata vazhdimisht krijojnë ide të reja se si të bëjnë make-up interesant. Por ndonjëherë ata e teprojnë dhe kjo nuk na bën të jemi mjaft të sigurt nëse idetë e tyre janë të ftohta dhe progresive ose thjesht të çmendura.

Megjithatë, disa prej tyre meritojnë vëmendjen tonë. Kush e di, ndoshta juve do t'ju duken të dobishme për ndonjë rast të veçantë

Më poshtë ju sjellim trendet e Instagramit.

Thonj turjelë tapash
Thonjtë e zakonshëm janë gjë e së kaluarës. Tani, manikyri është më interesant duke inkuadruar turjelën në thonj.

https://www.instagram.com/p/BfcKIdLhABx/?utm_source=ig_embed

Vetulla aureolë
Një blogere e ri e bukurisë nga Britania e Madhe po fliste në telefon me miken e saj. Vajzat donin të vinin një prirje të re kozmetike. Kjo është kur blogerja vendosi të lidhë skajet e vetullave, duke krijuar pamjen e një halo.

https://www.instagram.com/p/Bf4Bg-0hQ1D/?utm_source=ig_embed

Kurora në qepalla
A ka një vajzë që nuk dëshiron të jetë princeshë? Tani çdo vajzë mund të ketë një kurorë ose edhe 2! E gjitha që duhet të bëni është të tërhiqni modelin e nevojshëm mbi qepallat tuaja dhe të dekoroni me rhinestones.

https://www.instagram.com/p/BeqL1B5guF1/?utm_source=ig_embed

Gërshetë në formë korseti
Ideja e gërshetit në formë korseti nuk është e re, përkundrazi është shumë e kërkuar. Një gërshetë e tillë mund të duket e çuditshme në filim, mirëpo është tejet atraktive.

https://www.instagram.com/p/BHAPPg8DWx8/?utm_source=ig_embed

Qerpikë ombre
Ombre nuk vepron mirë vetëm në flokë dhe thonj; trendi i ri përfshin qerpikët, mirëpo për ta realizuar këtë duhet të përdorni qerpikë të rremë.

https://www.instagram.com/p/Bd2uf4InY3u/?utm_source=ig_embed

Flokë katrore
Një stiliste australiane i ngjyrosi flokët e klientes duke krijuar katrorë me një ngjyrë tjetër, sikurse minifundi tartan.

https://www.instagram.com/p/BgHswq8DoGl/?utm_source=ig_embed

Vetulla pranverore
Femrat ‘trendi’ e pëlqejnë idenë e vetullave të gjelbëra me lule.

https://www.instagram.com/p/BgOTmrgDLV_/?utm_source=ig_embed

Flokë geode
Flokë ngjyrë vjollcë dhe shkëlqim që i imiton kristalet, për të kopjuar stilin geode.

https://www.instagram.com/p/BfTWoFkl56P/?utm_source=ig_embed

Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë