Lajme

“Tre kompani ajrore italiane nesër në grevë, pasagjerët të kontrollojnë statusin e fluturimit”

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar njofton pasagjerët që do të udhëtojnë ditën e nesërme, të Martë 21 Maj nga Tirana drejt Italisë dhe anasjelltas, se për shkak të një greve që pritet të jetë 24 orëshe, do të ketë anullime dhe vonesa të fluturimeve.

Vonesat dhe anullimet e më shumë se gjysmës së fluturimeve vijnë si pasojë e një greve të pilotëve, teknikëve dhe asistentëve të fluturimit të kompanisë Alitalia, Blue Panorama dhe Blue Air.

Autoriteti i Aviacionit Civil, për të shmangur pritjet e gjata, këshillon të gjithë personat që kanë parashikuar të udhëtojnë nga dhe drejt Italisë ditën e martë, që të kontrollojnë dhe të komunikojnë me kompanitë ku kanë rezervuar biletat e udhëtimit, për tu njohur me statusin e fluturimit.

 

Më Shumë