Lajme

Transportonin lëndë narkotike, tre të arrestuar në Berat

Policia e Beratit ka vënë në pranga 3 shtetas, pasi akuzohen për transportim të lëndëve narkotike. Operacioni policor është zhvilluar në aksin rrugor Poliçan-Berat, në afërsi të fshatit Fushë-Peshtan, pas informacioneve të marra se këta shtetas transportonin lëndë narkotike.
Policia thotë se janë vënë në pranga shtetasit L. K., 34 vjeç, banues në Lushnjë;
J. C., 29 vjeç, banues në Tiranë; M. P., 28 vjeç, banues në Durrës.
Nga kontrolli i ushtruar në mjetet tip “Benz” dhe “Toyota”, me të cilët po udhëtonin tre shtetasit, policia ka gjetur dhe sekuestruar 6.2 kg lëndë narkotike, e dyshuar si cannabis sativa.
Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim”.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë