Lajme

Trajleri përplaset me autobusin, ndërron jetë 82-vjeçarja

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin rrugor Librazhd- Qafë Thanë ku një trajler është përplasur me një autobus.
Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “kthesa e gomave”. Mjeti trajler me drejtues shtetasin A. H., banues në Durrës, si pasojë e lagështirës ka goditur autobusin me drejtues shtetasin Th. K., banues në Elbasan.
Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë nj 82-vjeçare si dhe janë lënduar lehtë shtetaset D. M., 63 vjeç dhe A. G., 44 vjeç jashtë rrezikut për jetën, të cilët ishin pasagjerët në autobus.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë