Ka ndodhur

Trafikonin tonelata kokaine, shkatërrohen dy banda italo-shqiptare

Policia italiane ka goditur dy banda të trafikut të drogës, që vepronin në Milano, duke vënë në pranga disa persona.

Sipas mediave italiane, bandat përbëheshin kryesisht nga italianë dhe shqiptarë, të cilët trafikonin sasi të mëdha kokaine dhe marijuane në Lombardi, që më pas i shpërndanin në zona të ndryshme të Italisë.

Hetimi për goditjen e këtyre bandave është koordinuar nga drejtori i Anti-Mafias së Milanos, dhe ka çuar pas hekurave disa trafikantë.

Gjatë aksionit janë sekuestruar një kompani, 3 skuterë, 2 motorë dhe 9 makina.


Copyright © Gazeta “Si”
Më Shumë