Lajme

Tiranë, lëkundje tërmeti me magnitudë 3.6

Lëkundje tërmeti janë ndier pak minuta më parë në kryeqytet.
Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6. Nga të dhënat e para të IGJEUM, bëhet e ditur se epiqendra e tërmetit ka qenë 16 kilometra në perëndim të Bulqizës në një thellësi prej 10 kilometrash.
Tërmeti ka shkaktuar panik te qytetarët, sidomos tek ata që banojnë në katet e sipërme të pallateve.
Tirana dhe Durrësi u përballën me një tërmet 7.5 ballë më 21 shtator, i cili u shoqërua me dëmtime të shumta banesash.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë