Ka ndodhur

Tentuan të trafikonin 613 kg drogë me gomone/ Shkon në tre numri i të arrestuarve në Kurbin

Policia e Kurbinit ka vijuar operacionin e koduar policor “Godull”, duke e çuar në tre numrin e të arrestuarve në kuadër të këtij operacioni.

Policia thotë se është vënë në pranga 25-vjeçari Bajram Zela, i shpallur në kërkim për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.
Policia thotë se 25-vjeçari Bajram Zela në bashkëpunim me shtetasit S. Z. dhe R. S. tentuan të trafikojnë me gomone në mars të 2020, 613 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.


Copyright © Gazeta “Si”
Më Shumë