Lajme

Sherr dhe të shtëna me armë, arrestohet çifti në Cërrik

Një konflikt mes një çifti në Cërrik, mund të kishte përfunduar në tragjedi, por ndërhyrja e Policisë ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm.

Myslym Abazi 58 vjeç, dhunonte vazhdimisht bashkëshorten e tij 54-vjeçare. Kjo e fundit më pas kishte marrë një armë zjarri automatik që e mbanin në shtëpi pa leje dhe ka kërcënuar bashkëshortin, duke qëlluar në ajër në banesë.

Ndërhyrja e policisë në kohën e duhur, ka sjellë arrestimin në flagrancë të çiftit, duke parandaluar kështu një tragjedi të mundshme.

Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip automatik me një krehër me 18 fishekë, si dhe 2 gëzhoja të qitura nga arma automatike.


Copyright © Gazeta “Si”Më Shumë