Lajme

Tension në Vlorë, pronarët kundërshtojnë IKMT

Janë të paktën 60 objekte në bregdetin e Vlorës që do të prishen nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit.
Ndërkohë, aksioni i IKMT-së është shoqëruar me përleshje mes policisë e qytetarëve. Banorët por edhe pronarët e bizneseve janë konfliktuar me inspektorët e IKMT-së dhe policinë që kishte shkuar në ndihmë të tyre.
Objektet janë planifikuar për t’u prishur për t’u lënë hapësirë plazheve publike.
Aksioni ka nisur me shembjen e lokalit të njohur në zonë, Copa Cabana, për të vijuar me 59 objektet e tjera.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë