Trend

Të famshmet që i kanë thënë “Jo” kirurgjisë plastike

Kemi parë shumë persona të famshme që kanë përqafuar trendin e kirurgjisë plastike prej kohësh. Duke zgjedhur kështu të bëjnë rimodelimin e hundës, buzë të fryra, etj. Por edhe midis tyre, ka gra që nuk kanë frikë nga plakja dhe i thonë “jo” kirurgjisë plastike. Në këtë artikull, ju do të shihni fotot e disa të famshmeve të marra në kohë të ndryshme dhe ata duken të njëjta!

Isabella Rossellini-Në një nga intervistat e saj, aktorja tha se ajo kurrë nuk do të pranonte kirurgji kozmetike. Këtu është receta e Isabellës për të rinjtë: një përzierje e ushqimeve organike dhe krem i mirë i fytyrës.

Sharon Stone– Bën palestër 4-5 herë në javë dhe blen kremra fytyre. Në një intervistë, aktorja tha se kurrë do të zgjidhte kirurgjinë plastike.

Brooke Shields-Modelja pranon se ajo u përpoq të bënte Botox, por nuk e pëlqeu rezultatin. Brooke ka deklaruar se nuk dëshiron të kthehet në dyert e kirurgjisë plastike, pasi ajo nuk ka besim.

Salma Hayek– Në intervista të ndryshme, aktorja ka thënë se ajo kurrë nuk ka bërë ndërhyrje plastike.

Jodie Foster– Mendon se shoqëria moderne i bën gratë të transformohen në përputhje me standardet e modës. Aktorja është kundër kirurgjisë plastike dhe ajo nuk ka frikë nga rrudhat.

Andie MacDowell– Eshtë e sigurte se ajo nuk ka nevojë për botoks. Ajo thjesht kujdeset për lëkurën e saj dhe udhëheq një mënyrë jetese të shëndetshme.


Emma Thompson- Aktorja, së bashku me Kate Winslet dhe Rachel Weisz, ka themeluar Lidhjen Mbretërore të Kirurgjisë Anti-Kozmetike. Emma nuk rekomandon botoksin për askend. .


Sigourney Weaver– Kohët e fundit, aktorja ka thënë se i pëlqente plakja dhe se nuk ishte kundra rrudhave.


Lauren Hutton– Modelja e viteve ’70 është krenare për rrudhat e saj. Lauren ka zbuluar sekretin e bukurisë së saj. Ajo ka përdorur vajin e kokosit që kur ishte 22 vjeçe.


Halle Berry– Aktorja pretendon se ajo kurrë nuk ka bërë ndërhyje plastike. Halle Berry është tifoze e sportit, ndërsa në instagramin e saj ajo ndan vazhdimisht foto nga aktivitete fizike.

Michelle Obama– Gruaja e ish-presidenti amerikan ka thënë se nuk ka bërë kurrë ndërhyrje.Megjithatë ajo nuk është e prerë që kjo nuk do të ndodhë në të ardhmen.

Cindy Crawford Modelja kujdeset për lëkurën e saj vazhdimisht, por asnjeherë nuk ka bërë ndërhyrje.

Julianne Moore -Pretendon se nuk e ka problem plakjen.

Meryl Streep- Gjithmonë thotë se ajo është kundër kirurgjisë plastike. Pamja e saj dëshmon se gratë janë si verë e vjetër: ata vetëm të përmirësohen me moshën.

Sissy Spacek- Nuk ka bërë kurrë ndërhyrje plastike, por thotë se nuk është kundër rihapjes së fotografive.

 

Më Shumë