Sport

Stadiumet më të zhurmshëm në botë

Një faqe sportive interneti holandeze ka përpiluar rënditjen e 10 stadiumeve më të zhurmshëm në botë. Rënditja nuk është e bazuar në ndonjë studim shkencor, por mbi bazën e prezencës dhe thirrjeve të tifozerive përgjatë gjithë takimeve.

Rekordi me mbi 132 decibel, mbahet aktualisht nga stadiumi i Kansas City Chiefs, megjithëse ky stadium nuk është përfshirë në këtë listë.

Ja renditja duke nisur nga vendi i fundit:

FOTO GALERI 1/10 10) Anfield Road. Fortesa e skuadrës së Liverpulit që prej vitit 1892, kur u themelua klubi. Konsiderohet një nga stadiumet më të zhurmshëm dhe me tifozerinë më të zjarrtë.

Si.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë