Lajme

Sipërmarrësit italianë, protestë kundër qeverisë shqiptare dhe ambasadës së tyre

Mëngjesin e kësaj të marte një grup sipërmarrësish italianë kanë dalë për të protestuar përpara ambasadës së tyre në Tiranë.

Me pankarta në duar ata kanë qëndruar përpara amabsadës italiane në kryeqytet për disa minuta.

“Të braktisësh sipërmarrësit është e barabartë si të braktisësh Shqipërinë”. “Protestë kundër qeverisë dhe ambasadës së Italisë”. “Romano Prodi na tradhtoi”.
“Kërkojmë: Dëmshpërblim për dëmet që ka sjellë 1997, kurse profesionale dhe bashkëpunim me IADSA” ishin disa nga mbishkrimet në pankartat e tyre.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë