Lajme

Shkodër, zjarr në magazinën me bazë ushqimore

Një zjarr ka rënë në një magazinë me bazë ushqimore në fshatin Trush në Shkodër.
Akoma nuk bëhen me dije shkaqet e zjarrit, ndërsa forca të shumta zjarrfikëse kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po ndërhyjnë për shuarjen e flakëve.
Mësohet se deri më tani po marrin pjesë në aksion tre mjete zjarrëfikëse dhe dhjetëra efektivë. Në vendngjarje raportohen dëme të shumta materiale.
Ndërkohë një vatër zjarri është vënë re edhe në fshatin Mal Kolaj në Velipojë.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë