Lajme

Shkarkohet Rovena Gashi, ish-krahu i djathtë i Llallës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokuroren Rovena Gashi.

Ndërkohë që është dhënë vendimi, prokurorja nuk ka qenë e pranishme.

KPK ka vendosur shkarkimin e saj pasi nuk justifikon pasurinë, nuk ka burime të ligjshme si dhe ka bërë deklarim të pasaktë.  Rovena Gashi, ish-drejtuesja e njësisë për dekriminalizimin në Prokurorinë e Përgjithshme si dhe krahu i ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, nuk ka arritur të kalojë sot Vettingun.

Ajo më herët bojkotoi edhe seancën dëgjimore, ku me anë të një letre pretendonte se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka kryer shkelje ndaj saj dhe si dhe vendimi për të është marrë 8 muaj më parë. 


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë