Lajme

Shiste lëndë narkotike, në pranga 48-vjeçari nga Fushë-Kruja

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.
Si rezultat i operacionit të koduar “Rrethi”, në lagjen nr. 13, në Durrës, policia ka vënë në pranga një 48-vjeçar, pasi shiste lëndë narkotike.
Mësohet se i arrestuari është shtetasi K. V., 48 vjeç, banues në Fushë - Krujë, mbi të cilin rëndon akuza për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.
Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Benz”, drejtuar nga 48-vjeçari u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale rreth 46 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit ‘Canabis Sativa’.
Grupi hetimor po punon për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.


Copyright © Gazeta “Si”


Më Shumë